Fenomén "hodných kluků"

12. listopadu 2017 v 1:26 | Eviiik
Brzy to budou už tři měsíce, co jsem single a do randění jsem se pustila docela rychle a dost po hlavě. Vyhodnotila jsem tehdy, že můj ex mi už za žádné smutnění nestojí, tak bude lepší jít svému štěstí naproti.
Abych byla upřímná, většina schůzek, na kterých jsem byla, byla domluvená přes jeden ze dvou seznamovacích serverů, na které jsem se postupně přihlásila. Celkem nekompromisně jsem tam nastavila poměrně přísné síto, kterým projde jen málokdo a zatím se ukazuje jako účinné.
Každopádně tahle hromada schůzek (většinou zůstalo jen u té první) mě vedla k zamyšlení nad odvěkou otázkou: Proč holky skutečně nechtějí hodné kluky?
Reálně jsem tomu dlouho nemohla přijít na kloub a dost mě to štvalo. Všechny první schůzky, kde zůstalo pouze u těch prvních, ač moje protějšky tomu zjevně tak nechtěly, byly právě s takovými hodnými kluky. S milými, sympatickými, chytrými, úspěšnými kluky, kteří mě oslovovali princezno, mluvili se mnou jako s princeznou a chovali se ke mě jako k princezně.
Psali mi nedlouho po rande, jak to bylo fajn a že to moc chtějí zopakovat, psali, že jsem se jim líbila, jsem milá apod., psali mi na dobrou noc, na dobré ráno, zajimali se, jak jsem se měla. Prostě přesně to, co u jiných bolestivě postrádám. Určitě se o nich ani nedalo říct, že by nebyli přitažliví nebo že bych se s nimi nebavila. Přesto jsem už v první půlce schůzky věděla, že se s nimi nechci víckrát sejít, ač jsem se za to racionálně nesnášela.
Pak jsem to ale pochopila. Úplnou náhodou a jak blesk z čistého nebe, když jsem na jedné menší party s kamarádkama, potkala přátele jedné z nich, dva moc mily kluky, a s jedním z nich si celý večer povídala a skvěle se bavila. Ona kamarádka je označila právě jako ty typicky "hodny kluky", přesto když jsem s tím, co mě celý večer tak bavil, zamířila ve dvě ráno na tramvaj, uvědomila jsem si, že kdyby mě pozval na rande, ráda budu souhlasit.
Tohle zjištění mě dost překvapilo a celou cestu tramvají domů jsem přemýšlela, čím jen to je, že tento kluk - hodný, milý, sympatický, chytrý a úspěšný kluk mě narozdíl od jiných, které bych popsala stejně, celkem zaujal. A pak mi to docvaklo. Byl drzý, ale tak správně drzý. Ve spoustě věcí se mnou nesouhlasíl, ale ne způsobem, že by mi cpal svůj názor, diskutoval se mnou, neodkýval mi prostě vše jen proto, aby se mi zalíbil. Proto mě večer s ním tak bavil, proto jsem si tak užívala jeho společnost, proto mě furt nějakým způsobem zajímal.
Dnes jsem měla další milé rande, moc milé, s moc milým, hodným a zlatým klukem, který ale dělal vše proto, aby se mi zalíbil. Možné i nemožné. Odlišné názory si neobhajoval, ale buď od nich ustupoval, nebo se za ně omlouval nebo vysvětlovat a vysvětloval a vysvětloval. S takovou neuvěřitelnou pokorou a touhou se mi líbit, která byla milá a na jednu stranu lichotivá, ale na druhou, a to mnohem víc, ve mě vzbuzovala spíš lítost a potřebu rychle od něj utéct. I za všechny jen trochu odvážnější vtipy se pomalu omlouval...
A zase je mi ze mě smutno. Je mi i z něj smutno. Je mi smutno ze všech takových milých kluků a schůzek, které na jednu stranu byly tak skvělé, přesto od začátku předurčené k tomu, aby z nich nic dalšího nebylo. A proto chci všem hodným klukům vzkázat jednu věc...
Prostě kluci, nejde o to, že jste hodní, jde o to, že vy máte být vy, pořád a trvat si na tom. Neomlouvat se pořád, neospravedlňovat, ale stát si trochu za svým, mít sebevědomí a sebejistotu, která vám nedovolí ohýbat svoje názory jen proto, abyste se nám zalíbili. A víte proč? Protože přesně tak se chovají chlapi. Pevní v názorech, co řeknou, to platí, stojí si za tím, ale nikomu to nenutí. A my žensky chceme chlapy. Přesně takovy chlapy. Protože o takové se můžeme opřít, na takové se můžeme spolehnout, takovým můžeme věřit, že co řekli, to platí.
A tak, nebuďte hodní kluci. Neznamená to nutně, že musíte být naopak tzv. bad boys, hajzlíci, na které se nebudeme moci spolehout, ti totiž taky rychle omrzí. Buďtě chlapi. Skvělí, úžasní a spolehliví, ke kterým budeme moci vzhlížet. Protože takoví nás baví a takové chceme :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama