Husa

13. listopadu 2017 v 21:01 | Eviiik
Věděla, že to takhle dopadne, věděla, že si natluče nos, věděla, že to nezvládne a věděla, že to bude ona, koho to bude bolet. Přesto do toho šla. Říká se, že lepší je to zkusit, než si něco nechat utéct mezi prsty ze strachu, že se spálíte. Většina spálenin se totiž zahojí.
A tak seděla na posteli a plakala, protože se popálila asi víc, než si byla ochotna přiznat a po čertech ji to bolelo.
Furt naivně doufala, že napíše, že tak, jak četla v některých jeho gestech, některých činech, slovech i pohledech, tak mu na ní záleží. Hlava se jí to snažila vehementně vyvrátit, ale marně. Srdce stále doufalo, protože se bálo, že když se vzdá i toho zbytku naděje, tak pukne.
Není divu, nebyly to ani tři měsíce, co ji opustil kluk, se kterým chtěla strávit zbytek života a teď byl pryč i ten, co jí měl pomoct se přes to dostat. Pomohl, ale kdo jí teď pomůže se dostat přes něj?
Seděla na posteli s očima rozmazanýma od pláče a její odrostlé štěně, které si pořídila s tou její "životní" láskou a které zbožňovalo i toho modrookého kluka, co se už taky neukáže, ji v marné snaze utešit ji, dloubalo čumákem do zad.
Věděla, že pokud si jej vezme do náruče, rozpláče se znovu, a tak dál seděla a snažila se tvářit, že to přejde. A až to přejde, tak se konečně zvedne, pověsí to prádlo v pračce a bude se zase tvářit, že se nic nestalo. Bude zase žít, jako by si to štěně nepořídila s klukem, kterého milovala víc než vlastní život, jako by v těch peřinách neležel ještě před pár dny další, který ji jedním pohledem dokázal dostat do kolen.
Na moment si přála být jednou z těch moderních holek, které nechápala. Tou, která si dokáže do postele dovézt skvělého kluka a citově se neangažovat. Ale ona byla husa, husa, kterou ještě teď ve vzpomínkách hřály jedny hnědé oči a z jedněch modrých se jí točila hlava.
Uvažovala jako už mnohokrát předtím, že se do téhle doby asi nehodí. Uvažovala, zda někdy bude zase šťastná. Uvažovala, zda někdy bude skutečně šťastná...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama