Láska je vždy navždy

12. listopadu 2017 v 1:58 | Eviiik
Můj bývalý mi po rozchodu, když jsme spolu ještě alespoň trochu komunikovali, neustále předhazoval, že ví, že jej nenávidím. Upřímně nevtuším, kde a jak na to přišel, protože vím jistě, že jsem mu to nikdy neřekla, ani nenapsala. "Nenáviděla" jsem jej jen asi dva dny, kdy jsem ale byla ve stavu, kdy mi tato "nenávist" měla pomoci k tomu, abych jej milovala alespoň o kousek míň a dokázala se smířit s tím, že už není a nebude součástí mého života. Tyto dva dny jsem s ním ale vůbec nekomunikovala a stejně rychle jako tato domnělá nenávist přišla, tak i odešla.
Nebyla totiž vůbec skutečná, byl to jen afekt, jen něco, co jsem si sama racionálně vnutila v zoufalém pokusu se z toho úplně nesesypat. Co ale bylo vždy skutečné a i stále je, je láska k němu.
Jasně, už jej nemiluju, to už mám za sebou, ale ta láska neodešla, byla tu a vždycky v nějaké podobě bude, stejně jako láska mého šestiletého já k plachému Tomáši ve školce, láska mého jedenáctiletého já k mému prvnímu klukovi - Davidovi s krásnýma modrýma očima, stejně jako láska mého sedmnáctiletého já k o osm let staršímu Pepovi, který se mi zdál tak vyzrálý, a stejně jako to, co jsem na vysoké škole cítila k o dva roky mladšímu Karlovi, se kterým jsme dodnes skvělí přátelé, stejně tak ke všem dalším, které jsem kdy jakkoli velkou měrou milovala.
Jednou jsem někde četla, bohužel se mi to ale nedaří již dohledat, nějaký citát, kde autor (myslím, že spíš autorka) říkal, že jeho srdci bude vždy blízký ten, koho jednou miloval.
Naprosto s tím souhlasím, proto k žádnému z těch, které jsem někdy milovala, nebudu nikdy nenávidět, nikdy mi nebudou lhostejní a vždy je budu mít svým způsobem ráda, protože ta láska, co jsem k nim cítila, ta nikdy nezmizí. Moje srdce je jí už skrz naskrz prorostlé a i když už ta láska nekvete, nikdy úplně nezahyne. Ne, dokud budu žít já.
Proto nikdy není, nebyla a nebude pravda, že bych svého bývalého neníviděla, ani mi není lhostejný, jako jsem podle jeho tvrzení já jemu. Ale mám jej ráda, pořád a vždy budu, proto mu také přeji to nejlepší. Protože jsem ho milovala a to nikdy nezmizí. Protože každá, každá láska, kterou jsem kdy cítila a cítit budu je NAVŽDY. Tak moc navždy jako máloco jiného na světě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 12:23 | Reagovat

Mám to podobně. :-) Možná bych zvětšila písmo na blogu, ty blechy se čtou špatně. :) Ale je to jen návrh. :)

2 Eviiik Eviiik | Web | 26. listopadu 2017 v 20:37 | Reagovat

[1]: Díky, mrknu na to ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama