Jak na Nový rok...aneb Moje novoroční předsevzetí

1. ledna 2018 v 17:17 | Eviiik
Nový rok...nevím, jak pro vás, ale pro mě to byl vždycky den bilancování (někdy jsem s tím stihla začít už 31.12.). Myslím, že jsem to odkoukala od své nejlepší kamarádky, která se za uplynulým rokem ohlížela dokonce dvakrát ročně, tedy navíc ještě na svoje narozeniny v červnu. To já nedělám, ale konec roku k tomu prostě svádí.
Letos jsem se rozhodla oslavy téměř vynechat a po letech strávit zase klidného Silvestra doma s rodičema, kteří si jen symbolicky přiťuknou kapkou něčeho slabého a do hodiny po půlnoci jdou spát. Do té doby trávíme večer u filmu a společenských her.
No a já tento rok měla pocit, že tohle je přesně to, co potřebuji. Žádné bujaré oslavy a spousta alkoholu. Upřímně toho jsem si od rozchodu užila už víc než dost, obzvlášť v prosinci. Potřebovala jsem hlavně klid a nic takového neřešit. Od všeho na chvilku utéct a vyčistit si hlavu. Naštěstí maloměsto a byt mých rodičů je pro to skvělým místem.
Bilancování jsem se přeci jen nevyhla. Loni jsem byla na chatě rodiny mého tehdejšího přítele. Kluka, se kterým jsem si malovala naivně budoucnost. Byla to tam taková zimní pohádka a já v té době byla šíleně zamilovaná a vše mi přišlo skoro bez chybičky. Byla jsem fakt slepá a naivní, ale to je vedlejší. O půlnoci jsem si přála, abych s nim slavila i za rok.
Včera jsem seděla na křesle a vzpomněla si na to. A potěšilo mě, když jsem zjistila, že jsem ráda, že tomu tak není. Letos o půlnoci jsem byla obklopena jen pár lidmi, ale připadala jsem si o dost méně sama. Tak to bylo hodně často během našeho vztahu. A dělalo mě to hrozně nešťastnou.
Věřím, že nový rok bude o to lepší. Že jsem díky tomu, jak bolavý pro mě byl rok minulý, zjistila, jak se udělat šťastnou a jak důležité to je. A letos, letos už se tím budu řídit.
Taky jsem si letos po letech dala novoroční předsevzetí, dokonce nejen jedno! A jaká?
  • Přestanu říkat "Není zač." Vždycky je, nějakou námahu mě to přeci stálo a nikdo by to neměl brát automaticky. Proto tuto frázi nahradím výstižnějším: "Rádo se stalo." K tomuto mě inspirovala jedna má velice moudrá a zkušená kolegyně.
  • Budu víc sobecká ve vztazích k opačnému pohlaví - klukům, které jsem kdy měla ráda, bych snesla doslova mmodré z nebe. Hodně rychle si toho přestali vážit a začali to brát jako samozřejmost. A jen ukrajovala ze naplňování svých potřeb, aby oni byli spokojení, což stejně nebyli. Člověk, který neví, co skutečně chce, totiž nikdy není.
    Dnes už vím, že nebudu-li na sebe myslet já, nikdo jiný to za mě neudělá. Takže s odvahou, sílou a odhodláním do toho!
  • Budu šťastná! To zní tak strašně obecně, ale reálně to jde, když chcete. Začněte hledat věci, které vás dělají šťastnými a dělejte je. Hodně to souvisí s předchozím bodem. A u mě štěstí přišlo hned po tom, co jsem právě na to, že bych měla být víc sobecká, přišla. Konečně mám čas dělat věci, které mě vždy lákaly - pořídial jsem si první tetování, chodím na únikovky s partou přátel, necítím se provinile, když se občas celé odpoledne válím u seriálu nebo jej rovnou prospím. A je to tak fajn!
A to je vše. Pro začátek dobry, ne? A co vy? Dali jste si letos taky nějaká předsevzetí?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama